Наши телефоны

Заказать обратный звонок

ורטיגו (סחרחורת)

ורטיגו (סחרחורת)

את צילה ק’, בת 67, הביא אליי בנה. הביא אליי מילולית, בעודו אוחז באישה המתנדנדת. הפחד והתסכול היו ניכרים על פניה. «אנחנו כבר לא יודעים מה לעשות! תעזור לנו, פרופסור! בעבר אימא סבלה מסחרחורות חזקות, ועכשיו מזה שלושה חודשים שהיא החלה ליפול ברחוב, לאבד את ההכרה…»
על גופה של צילה היו חבלות מרובות- סימנים מהנפילות. התברר כי צילה מאובחנת עם אפילפסיה, והיא מטופלת בתרופות מיוחדות, אך אין להן השפעה. לאחר בדיקה, גיליתי כי לצילה יש בעיות רציניות בעמוד השדרה הצווארי:
דחיסה של הדיסקים החולייתיים, הסתיידויות בגוף החוליות ושינויים בולטים בשרירי הצוואר. כל זה הוביל לשיבושים בזרימת הדם בעורק העובר בין החוליות הצו ואריות , אשר מזין חלקים חשובים של המוח.
כל התכווצות ספסטית של השריר הצווארי הוביל לשיבוש בזרימת הדם במוח ולאיבוד ההכרה.
כבר לאחר שני טיפולים, ההתקפים של צילה נפסקו. כמו כן, נפסקו הסחרחורות והן לא חוזרות כבר שנתיים שלמות.

כמובן שמקרים קשים כמו המקרה של צילה, הם נדירים יחסית. אבל חולים עם התקפי סחרחורת אני מקבל כמעט כל יום. החולים שסובלים מסחרחורות הם לרוב נשים בגילאים 45-60.

אם מדברים באופן כללי על הגורמים לסחרחורות, אזי הגורמים הם רבים: סחרחורות נגרמות כתוצאה מבעיות במנגנון שיווי המשקל (הממוקם באזור האוזן שלנו), תנודות חדות בלחץ הדם, טרשת עורקים חמורה, אי ספיקת לב, נוירוזה וכמובן בעיות במוח עצמו. עם זאת, על פי נתונים סטטיסטיים, הגורם השכיח ביותר לסחרחורת הוא עדיין כתוצאה מבעיות הנובעות מעמוד השדרה הצווארי. לעתים, החוליות הצו ואריות ניזוקות מחבלות ראש או הצוואר, אך בדרך כלל, הבעיה קשורה דווקא לתהליכים כרוניים בחוליות, בדיסקים וברקמות הרכות.
אדם עם שינויים כאלה עלול לסבול מכאבי ראש, משקל ותחושת ערפול בראשו, ירידה בזיכרון, כאבים בכתפיים, במרפקים, אצבעות הידיים, חוסר של תחושה בהן וגם כמובן, מסחרחורות תכופות.

הופעה של סחרחורת באוסטאוכונדרוזיס צווארי הינה סימן להזנחה של המחלה.
בדרך כלל הסחרחורות ילווו בשלל של תופעות נוספות, כגון: תחושת פחד, חרדה, דפיקות מואצות בלב. לעתים קרובות לאחר התקף של סחרחורת, תתרחש הטלת שתן תכופה יותר.

באופן כללי, דפוסי המחלה מגוונים, המטופל בא עם קשת רחבה של תלונות, אבל האשם הוא אחד: עמוד השדרה הצווארי. למרבה הצער, המרפאות עוד לא למדו לטפל במחלה הזו בצורה אפקטיבית ונתינת תרופות כטיפול בבעיה (סטונרון, לדוגמא) היא בדרך כלל לא יעילה. הטיפול בחולים כאלו הוא מורכב. המשימה: שיפור זרימת הדם במוח. הדבר מושג באמצעות: טיפול בלייזר, דיקור סיני, אקופרסורה, מסאג’ סגמנטים ושיטות טיפול נוספות.
העיקרון החשוב ביותר בטיפול בצוואר הינו- זהירות ועדינות. אפשר לומר שהצוואר לא סולח על יחס גס.

יאמר לסיום, כי יחד עם טיפול בעמוד השדרה, אנו ממליצים למטופל לעבור «ניקוי כללי» של כל גופו- לנקות את הרעלים שהצטברו, אשר פועלים לאט כמו שכל רעל פועל ומרעילים את כל חלקי הגוף: המוח, לב, מעיים, כבד, מערכת הרבייה. האדם מזדקן בטרם עת, מאבד עניין בחיים ובמקום לחיות חיים יפים, הוא מתחיל לגרור את קיומו האפור.
הטיפול המקיף שלנו נועד על מנת להחזיר לאדם את בריאותו, חיוניותו ואת שמחת החיים שלו.

טל’ לבירורים 0522-241273

ניקוי הגוף מרעלים

הגיע הזמן להתנקות מרעלים
את המשפט הזה שמעתי, כאשר ישבתי בחדר ההמתנה במרפאתו של פרופסור מיכאל קורשין. הפרופסור אמר את המשפט- הפנה אותו למטופלת. לאחר זמן קצר היא יצאה מחדרו, ואני שאלתי בסקרנות: הפרופסור הבטיח לרפא אותך? זה סיפור מסובך, ענתה המטופלת. מסתבר שאני מורעלת מהפסולת של עצמי. הבטיחו לעזור לי.

בחדרו של הפרופסור שאלתי, מה הכוונה ב»להיות מורעל מהפסולת של עצמך»- וזה מה שהוא ענה.

כבר הרבה נכתב ונאמר בנושא, שבתהליך חילוף החומרים, בתזונה לקויה בגוף מצטברים מטבוליטים מזיקים. מעבר לזה, אורח חיים לא פעיל מוביל לשיבוש בתפקוד המעיים ולהיווצרותן של אבני צואה הנדבקות לחלק האחורי של המעיים. אבנים אלו מלאות בחיידקים מזיקים, פטריות וכדומה. זהו מקור מתמיד להרעלת האורגניזם, לניוון שלו בטרם עת, כאבים שונים וכו’. על מנת לנטרל את הצטברות הפסולת הזו, מתבצע תהליך ניקוי המעיים. האם כל אחד צריך לנקות את המעיים שלו מפעם לפעם? באופן עקרוני, כדאי לכולם, למעט לסובלים ממחלות ממאירות בשלב סופני, חולים עם זיהומים חריפים, כמו גם אנשים עם פוליפים וטחורים מדממים. במהלך ביצוע סדרה שוטפת של ניקוי המעיים, אנו ממליצים למטופל ליטול תוספים מיוחדים המכילים חיידקים מועילים (כגון ביפידוק) . כך נמנע ממאזן חיידקים שלילי במעיים. צריך להדגיש, כי שום עשבי ריפוי או תכשירים נטורופתיים יכולים באמת להוות תחליף לחיידקים הטובים (פרוביוטיקה). חיידקים ספרופיטים (החברים שלנו) משתתפים בפירוק ויטמינים ומחזקים את מערכת החיסון של המעי, כלומר מגינים עליו מפני החיידקים הרעים.

פרופסור, ידוע לי כי חיברת למעלה מ-200 מאמרים מדעיים, כולל בתחום הגסטרואנטרולוגיה. האם זה נכון כי שטיפת המעי הגס היא כמו שמכנים אותה- «תרופה לכל תחלואה»?

שטיפת המעיים היא מתודה מקובלת ונמצאת בשימוש רחב באתרי ספא בצ’כיה, גרמניה, רוסיה, אוקראינה ומדינות אחרות של ברית המועצות לשעבר. בישראל זוהי שיטה חדשה יחסית. השיטה גם נפוצה בארצות הברית וקנדה, כמו שמדווח עליה ד»ר ווד שדוגל בה ואשר שידרגה להליך מודרני . אי אפשר לקרוא לו «ממציא השיטה» משום שטיהור המעיים וסגולותיו ידועים כבר מזה 3000 שנה.

בתשובה לשאלתך, אומר כי כל הליך רפואי דורש גישה רפואית. כל רופא יוצא מתוך נקודת של «לא לגרום נזק!», לפי שבועת היפוקרטס. אם יש סיכון כי שיטה זו של טיפול יכולה להחמיר את מצבו של החולה, אני אעדיף שלא להשתמש בשיטה זו, כמה שלא ימליצו עליה. אותו עיקרון מנחה אותי גם בשטיפת המעיים. אם ביישום השיטה הזו יש אינדיקציה רפואית כי הדבר יניב תוצאות נהדרות. אספר בקצרה, כי ניקוי המעיים תורם לעלייה בתפקוד המיני- הן אצל הגבר והן אצל האישה, הוא מוריד על רמות הכולסטרול והסוכר בדם, מייצב את לחץ הדם ומאט את תהליך ההזדקנות של הגוף.

אני יכול להוסיף כי חולים שמגיעים למרפאתנו בשל כאבים כרוניים (שרירים, ראש, מפרקים) לעתים קרובות הם יקבלו את שלושת שלבי הטיפול הבאים:
1) נטרול הכאב
2) חיזוק השרירים
3) טיהור הגוף מרעלים
תודה לך, פרופסור קורשין על ההסבר ובהצלחה!
מאת: י. הלפרין

טל’ לבירורים 0522-241273

האם הכל מעמוד השדרה?

כך שאלה אותי ריטה ק. כשהסברתי לה שכאבי בטן, הצטברות גזים, עצירות, קשורים לא רק לתזונה לקויה אלא גם לבעיה כרונית של עמוד השדרה. ריטה חולה כבר יותר משנה, היא עברה את כל הבדיקות הנחוצות בבטן. «אצלך הכל בסדר» אמרו לה בקופ»ח «אם יכאב לך אז תקבלי תרופות». אבל הבטן המשיכה לכאוב והיא סבלה מנפיחות בטן כל היום. ריטה נמצאת בדיאטה חמורה, אבל שום דבר לא עוזר, המצב לא משתנה.
עמוד השדרה מבצע תפקודים לאחזקת כל הגוף. כמעט כל העצבים הקשורים לאיברים הפנימיים ומשפיעים על תפקודם, יוצאים מעמוד השדרה. אפשר להגדיר שבאופן פרקטי כל הכאבים שאדם מרגיש (לא גידולים) בראש, בגפיים, בגב ולפעמים בחזה ובבטן קשורים לשינויים בעמוד השדרה.
שלא תבינו אותי לא נכון כמובן, אדם שסובל מכאבים באזור החזה קודם כל צריך לחשוב על בעיות לב, אדם עם כאבים בבטן קודם כל צריך לחשוב על סיבות רציניות הנובעות מתוך הבטן ולפנות לכירורג לטיפול אבל אם מדובר על כאבים כרוניים שלא מוצאים את מקור הבעיה ושהתרופות לא עוזרות צריך לבדוק את עמוד השדרה ולרפא את הבעיה שם.
שירי ס. בת 13 מילדותה היא סובלת מסקולוזיס חזק (עמוד שדרה עקום), בחצי השנה האחרונה מלבד כאבי גב החלה לסבול גם מכאבי בטן בדיקות מעמיקות לא מצאו שינויים פתולוגיים בתוך הבטן.
אני התחלתי לטפל בה בקשר לבעיות בעמוד השדרה וכאבי הבטן נעלמו.
מיכאל ב. הגיע אלינו במצב ירוד, בלי חדוות חיים «פרופסור» הוא אמר » אני סובל מכאבי לב, אין לי כוח יותר לסבול, הכל נופל לי מהידיים, אין לי מצב רוח. עשו לי 4 פעמים אלקטרוקרדיוגרם, ואמרו לי אין לך שום דבר מיוחד. אני בולע כדורים אבל הלב כמו קודם כואב וכואב. אני לא מאמין שהלב אצלי בסדר. אם אני מרגיש כאבים זאת אומרת שיש שם משהו!!!»
הכאבים באזור הלב אצל מיכאל ב. קשורים לשינויים בחלק העליון בעמוד השדרה. אני התחלתי לטפל בדלקת באזור, בחוליה החמישית והשישית בעמוד השדרה וזה עזר לבטל את הכאבים באזור הלב.
עם אירנה א. היה סיפור מיוחד. פציינטית שטופלה על ידי הביאה אותה יום אחד לקליניקה. הפציינטית אמרה «פרופסור, תסתכל עליה כל הזמן היא יושבת בבית, היא הגיעה כבר עד לקצה היא אומרת שיש לה סרטן בריאות, לא פחות ולא יותר!!»
Лечение боли» למה את חושבת שיש לך סרטן?» שאלתי את אירנה. אצל אירנה הופיעו דמעות, «יש לי כאבים חזקים בחזה, זה שורף בפנים, לפעמים אני לא יכולה לנשום עמוק מרוב שזה כואב. ואתה יודע? בת דודה שלי נפטרה מסרטן ריאות» «היא לא רצתה ללכת לרופא משפחה» אמרה חברה שלה במהלך השיחה «היא פוחדת». אמרתי לאירנה שלפי דעתי אין לה סימני סרטן. היא עשתה צלום דרך רופא המשפחה והצילום הראה שהכל בסדר. לאחר מספר ימים היא חזרה אלי וטפלתי בה בבעיה בסחוסים בחלק העליון של עמוד השדרה.
שושנה ג. עדיין נמצאת אצלי בטיפול. סיפור המחלה שלה הוא סיפור על סבל, עינויים, סבלנות וגם תקווה.
שושנה בת ה-70 סובלת מגיל 13 מהתקפות חזקות של מגרנה, כאבי ראש איומים בלתי נסבלים באופן קבוע, פעם או פעמיים בחודש והתרופות לא עוזרות.
בחודשים האחרונים המצב התדרדר, הכאבים בלתי נסבלים, ההתקפות התגברו לפעם פעמיים בשבוע. לאחר טיפול, כבר חודש וחצי שושנה לא מרגישה בכאבי ראש. מה הייתה הסיבה להתגברות הכאבים? שינויים רציניים בחלק הצווארי בעמוד השדרה.
על עמוד השדרה אומרים, זה עמוד והוא מחזיק הכל ובמצבו בגוף תלויים הרבה דברים. הייתי יכול לספר לכם על עשרות חולים עם כאבים בפרקים בברך שהסיבה לכאבים היא שינויים בחלק התחתון בעמוד השדרה.
רק בשבוע שעבר סיים אצלי טיפול שמעון ג. שבכה מרוב כאבים בכתף, גם הסיבה לכאבים אלו נבעה מהחוליות הצו ואריות. וכל כך הרבה פציינטים שפנו אלי בקשר לסחרחורות חזקות או צלצול באוזניים לרובם מצאנו שהסיבה היא שינויים בעמוד השדרה.
לרוב הפציינטים עם הרדמות באצבעות ממליצים על ניתוח, אבל במקרים רבים אפשר לעזור להם ללא ניתוח מתוך ידיעה שהסיבה הראשית נמצאת באותו עמוד שדרה.
לסיכום: תשמרו על עמוד השדרה שלכם עמוד השדרה הוא המפתח לבריאות.

טל’ לבירורים 03-9135555

 

 Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *